Ваш собака весь час голодний? Ви щойно його погодували, а він знову випрошує їжу? Подовгу вилизує миску? Чому так відбувається?
Причин "вічного голоду" вихованця може бути багато. Перелічимо найпоширеніші.
Організаційні, поведінкові
Проаналізуйте режим дня свого вихованця. Чи достатньо в ньому сну? Наскільки інтенсивні навантаження? Яке при цьому харчування?
Якщо улюбленець занадто багато гуляє і рухається, йому може не вистачати стандартного розміру порцій. Тому він і не наїдається.
Визначте денну потребу вашого собаки в енергії. Вона залежить від розміру і віку собаки, від його темпераменту, особливостей даного життєвого етапу, від кількості навантажень, погодних умов тощо. Обраний вами корм і щоденний обсяг порцій мають відповідати цій потребі.
Режим приймання їжі
Щоб собака був ситим і отримував всі необхідні для нього поживні елементи, потрібно регулярно дотримуватися режиму годування. Годуйте собаку в один і той самий час. Дотримуйтесь рекомендованої норми годування, зазначеної на упаковці конкретного корму. Подбайте, щоб у вільному доступі завжди була свіжа вода.
Якість корму/їжі
Переконайтеся, що ви купуєте якісний продукт, який дійсно підходить вашому улюбленцю.
Раціон, заснований на натуральних продуктах, має бути обов'язково узгоджений з ветеринарним фахівцем. Він розповість, чим саме і як часто годувати собаку. Якщо ви вибираєте готові корми, віддавайте перевагу раціонам суперпреміум класу. У складі корму не повинно бути інгредієнтів низької якості, штучних ароматизаторів і смакових
добавок - такі раціони пробуджують апетит, але не дають відчуття ситості.
Якісні повнораціонні корми легко засвоюються вихованцем і йому не потрібно з'їдати більше порцій, щоб наїстися.
Зверніть увагу, що при натуральному типі годування собака починає хотіти їсти швидше.
Таке харчування швидше перетравлюється, швидше "згорає" - і вихованець знову хоче їсти. Якісні сухі корми зі збалансованим вмістом білків і вуглеводів перетравлюються повільніше. Енергія з компонентів таких кормів вивільняється рівномірно і поступово - а значить, вихованець довше відчуває почуття ситості.
Захворювання та гельмінти
Причиною вічного голоду собаки можуть бути захворювання або зараження гельмінтами. Чи давно проводилася профілактика від паразитів? Звіртеся з графіком дегельмінтизації та відвідайте ветеринарного лікаря, щоб виключити проблеми зі здоров'ям.
Якщо проблема не у вищевказаних причинах, можливо, у собаки порушений метаболізм - обмін речовин. Обов'язково покажіть його ветеринарному спеціалісту і перевірте перевірити внутрішні органи, органи травлення.
Не хвилюйтеся: на ранніх етапах більшість захворювань легко присікти, тому перестрахуватися ніколи не завадить.
Kommentare